KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Vernisáž výstavy Terezie Vávrové uvedl i senátor Bradáč
Zpět

Vernisáž výstavy Terezie Vávrové uvedl i senátor Bradáč

Přidáno 21. 6. 2018
Ilustrační foto
Jan Mazanec
Praha - Pod záštitou Senátu PČR a senátora Františka Bradáče se v úterý 19. června v 17 hodin v předsálí Jednacího sálu uskutečnila vernisáž výstavy Terezie Vávrové s názvem Dvojrole.

„Jsem hrdý na to, že v mém rodném kraji vyrůstají mladí lidé se vztahem k umění i hudbě a jsou obohacením nejen pro naše město, ale celou společnost,“ uvedl mimo jiné při vernisáži senátor za Žďársko František Bradáč. Terezie Vávrová (*1988) totiž pochází z Mostišť u Velkého Meziříčí, vystudovala Střední školu umění a designu v Brně a poté Akademii výtvarných umění v Praze. Nyní pracuje v Moravské galerii v Brně jako vedoucí restaurátorského oddělení.

Její cestu za uměním i profesní vývoj na vystavovaných dílech představila kolegyně ze studií grafička a historička umění Eva Vápenková: „Malba a restaurování jsou opravdu dvě profese, ale přitom se jedna neobejde bez té druhé. Při obnově uměleckého díla je třeba, aby se restaurátor do produkce autora vcítil a lépe ji pochopil. Terezie je zároveň restaurátorkou i malířkou. Proto tato výstava nese název Dvojrole“.

Vernisáž doprovázela hudební vystoupení – uvedla jí sopranistka Marie Rosová se skladbou Come Again od Johna Dowlanda. Na klavír doprovázela Marie Prášková. Závěr akce byl korunován árií z opery Bastien a Bastienka od Wolfganga Amadea Mozarta.


DSC_2428-(1).jpeg


DSC_2401.jpeg


DSC_2463.jpeg


DSC_2664-2-(1).jpeg