KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Senátor Bradáč se účastnil oslav výročí gymnázia ve Velkém Meziříčí
Zpět

Senátor Bradáč se účastnil oslav výročí gymnázia ve Velkém Meziříčí

Přidáno 19. 6. 2019
Ilustrační foto
Velké Meziříčí – Sto dvacet let založení velkomeziříčského gymnázia si v jeho aule 8. června připomněli kromě zástupců škol také představitelé veřejného dění a kultury. Z řad představitelů politického života se setkání zúčastnil senátor František Bradáč, náměstek hejtmana Vladimír Novotný a krajská radní pro oblast školství Jana Fialová. Ta mimo jiné uvedla: „Vaše škola je již starší, krásná, vzdělaná a chytrá dáma, které přejeme hodně štěstí a zdraví…“
Současný ředitel školy Aleš Trojánek představil gymnázium od jeho založení až po současnost. Snahy o založení střední školy tohoto typu ve Velkém Meziříčí spadají už do roku 1848. Poté ale zůstaly na příslušných místech několik let nevyslyšeny. Teprve po půl století bylo úsilí korunováno úspěchem a čelní představitelé obdrželi telegram o povolení zřízení zemské vyšší reálky. Za zmínku stojí skutečnost, že budova byla postavena za třináct měsíců.
Setkání bylo proloženo velmi pěkným vystoupením pěveckého sboru školy, který vede Markéta Rosová Prudíková a který na klavír doprovodila Pavlína Kamanová.


DSC_0002.JPG

DSC_0007.JPG

DSC_0037.JPG

DSC_0041.JPG

DSC_0043-(1).JPG

DSC_0044.JPG