KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Setkání senátorek a senátorů s občany
Zpět

Setkání senátorek a senátorů s občany

Přidáno 17. 9. 2018
Ilustrační foto
Za slunečného počasí se v sobotu 8. září uskutečnilo Setkání senátorů a senátorek s občany. Letošního tradičního setkání ve Valdštejnské zahradě, konané pod záštitou předsedy Senátu, se zúčastnily téměř dvě desítky senátorek a senátorů z celé České republiky. Mezi nimi i senátor František Bradáč, který v tento den v Senátu také přivítal čtyři desítky občanů ze svého regionu.


Ještě před zahájením programu ve Valdštejnské zahradě si skupina v doprovodu senátora prohlédla interiéry Valdštejnského paláce a stanula v Jednací síni Senátu. V tomto pěkném prostoru se po senátorově úvodu rozběhla živá diskuze ohledně zasedání a průběhu pléna. Lidé se zajímali, jak funguji senátorské kluby, jednotlivé výbory a také jak probíhá spolupráce s ostatními kolegy včetně schvalování zákonů. Výstavní síň Jednacího sálu uzavřela prohlídku vnitřních prostor Senátu.
Ve Valdštejnské zahradě zahájil akci s občany předseda Senátu Milan Štěch. V úvodu hovořil zejména o významu Senátu jako ústavní pojistky a vyzval občany, aby v říjnových volbách přišli volit do komunálních zastupitelstev i do Senátu ty, kterým věří, že budou nejlépe pracovat pro občany.
V průběhu odpoledne hovořili senátoři s příchozími zejména o problémech v sociální oblasti, o zahraniční politice nebo o místních potížích jednotlivých regionů.
„Osobní rozhovor s lidmi je součástí mé práce a jsem rád, když diskuze obsahuje konstruktivní nápady, pozitivní postoje a myšlenky“, uzavřel senátor František Bradáč.


21686_cd51fe30d66322c6b3273901ec59316a_big.jpg